Własnoręczne przygotowywanie psiej karmy — proste przepisy na pyszne posiłki

15.05.2023 - Czas czytania: 2 minuty

Ein Napf voll Rohkost-Hundefutter.

Czasami można sobie pozwolić na coś więcej, aby rozpieścić swojego czworonoga również kulinarnie. Ułatwi to Państwu kilka prostych przepisów, które w okamgnieniu można przygotować w domu. Poniżej znajdą Państwo kilka inspiracji na domowej roboty smakołyki oraz ważne wskazówki odnośnie przygotowywania psich posiłków.

Samodzielne przygotowywanie karmy dla psów: kupowanie składników i sposób przygotowania

Podczas przygotowywania potraw trzeba pamiętać, że zwierzęta domowe nie tolerują wszystkich pokarmów — niektóre mogą nawet być dla nich toksyczne. Do takich produktów należą na przykład różne przyprawy i sól, ale także czosnek i cebula. Szkodzą one psom i kotom, więc nigdy nie powinny się znaleźć w ich miskach.

Teig für Hundekekse

Jeśli chcą Państwo przygotowywać dla swojego psa pełnowartościowe posiłki, karmę dla psów trzeba (w zależności od składu) uzupełniać minerałami i witaminami. W przeciwnym razie mogą pojawić się objawy ich niedoboru. Wskazane jest uzupełnienie domowych posiłków swojego pupila odpowiednimi suplementami. Informacje o ich zalecanym dawkowaniu można uzyskać od lekarza weterynarii.

Lekkie potrawy i gotowanie dla chorego psa

Czasami, ze względów zdrowotnych, konieczne jest samodzielne przygotowanie jedzenia dla psa. Może to wynikać z różnych przyczyn. Niektóre psy nie tolerują na przykład pewnych pokarmów albo mają alergie pokarmowe. Gotując samodzielnie dla swojego psa, zawsze mają Państwo pełną kontrolę nad pochodzeniem składników. Aby dowiedzieć się, na jakie pokarmy pies jest uczulony, weterynarz zaleca zwykle tzw. „dietę wykluczającą“. W takiej diecie niektóre produkty spożywcze są kolejno wykluczane zgodnie z ustalonym planem. Wtedy właśnie – pod nadzorem weterynarza – gotuje się jedzenie dla psa samodzielnie. W razie zaburzeń metabolicznych, takich jak choroba nerek lub cukrzyca, trzeba unikać konkretnych produktów. W takim przypadku mogą Państwo liczyć na pomoc weterynarza, który pomoże Państwu i Państwa psu w dobraniu indywidualnego modelu odżywania. Przykładem może być podawanie lekkich pokarmów psom cierpiącym na dolegliwości układu pokarmowego, jak biegunka.

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować

Pozostałe tematy w skrócie