Kojce dla psów online w Maxi Zoo
Kojce dla psów jako użyteczny wybieg zewnętrzny
Ludzie często postrzegają budę jako swego rodzaju “więzienie dla psów”, jednak w wielu sytuacjach kojce dla psów mają swoje uzasadnienie tworząc zewnętrzny wybieg. Pomieszczenia te stosuje się na przykład do trzymania psów w pensjonatach dla zwierząt lub w szpitalach weterynaryjnych. Klatka kennelowa zapewnia bezpieczeństwo i swobodę poruszania się psom, które odbywają tymczasowo kwarantannę lub, ze względów organizacyjnych, nie są chwilowo pod nadzorem.
Kiedy kojec dla psów ma sens?
Przykładem są psy wykorzystywane do zabezpieczania mienia. Zwierzęta te nie powinny biegać po obiekcie bez opieki w ciągu dnia z powodu ruchu samochodowego lub obecności klientów. Mogą one również, podczas swojej psiej emerytury przebywać w kojcu jak w szczególnie dużym psim domu. W przypadku bardzo dużych ras, które mają wystarczająco dużo ruchu w ciągu dnia, ale z różnych powodów nie powinny spać w pomieszczeniach, rozwiązaniem wartym rozważenia jest spędzanie nocy w wysokiej jakości budzie dla psa w ogrodzie zimowym lub latem na zewnątrz. W żadnym wypadku jednak kojec dla psa nie powinna być stałym miejscem zamieszkania czworonoga: codzienna wystarczająca aktywność fizyczna i kontakt z jego mieszkańcami są niezbędne dla zdrowia fizycznego i psychicznego zwierzęcia.
Na co należy zwrócić uwagę przy zakładaniu kojec dla psów?
Kojec dla psów nie jest odpowiednia dla wszystkich ras. Zwierzę musi być do pewnego stopnia odporne na warunki atmosferyczne. Rasy o grubym futrze, takie jak owczarki niemieckie, lepiej radzą sobie ze stałym klimatem zewnętrznym niż chart hiszpański. Oczywiście buda dla psa powinna być również chroniona przed warunkami atmosferycznymi i zapewniać psu schronienie. Szczególnie odpowiednie są modele wykonane z drewna z tylko jednym panelem bocznym. Klatki dla psów wykonane z elementów kratowych muszą być odpowiednio zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli chcesz umieścić budę dla psa na trawie, zaleca się, oprócz normalnej impregnacji, zabezpieczenie podłoża, aby nie doszło do bezpośredniego kontaktu ziemi z trawnikiem. Generalnie, mimo impregnacji budę należy posadowić na kostce brukowej, żwirze lub tłuczniu. Płyty chodnikowe i kostkę brukową można układać jako fundamenty punktowe lub listwowe, tj. nie na całym obszarze, ale tylko w odpowiednich miejscach.
Jakiej wielkości powinna być buda dla psów?
Aby pies mógł się wygodnie poruszać, należy upewnić się, że klatka posiada wybieg. Minimalny rozmiar budy dla psów jest stały i wynosi 8 m² powierzchni podłogi, dla dużych psów o wysokości powyżej 65 cm w kłąbie, powierzchnia podłogi musi stanowić co najmniej 10 m², przy czym domek dla psów jest od niej odejmowany w każdym przypadku. Żadna strona budy nie może być krótsza niż dwa metry, wysokość 2,20 m jest miarą najbardziej powszechną. Dach i najlepiej izolowana podłoga muszą być odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ w przypadku wilgoci nic nie może zmięknąć. Do przedniej części siatki nadają się pręty rurowe aby zapobiec zranieniu.
Zapoznaj się z ofertą! W sklepie internetowym Maxi Zoo znajdziesz budy i kojce dla psów odporne na warunki atmosferyczne.